Maribor le remiziral proti spomladi še neporaženemu Taboru; zmaga Celja v Kopru

RTV Slovenija 11.03.2023  |  M. R.

V 26. krogu Prve lige Telemach sta se Maribor in CB24 Tabor Sežana razšla z 1:1. Nogometaši Celja so z zmago v Kopru z 0:1 v boju za Evropo ujeli vijoličaste na drugem mestu pri 44 točkah. S prvim spomladanskim zadetkom je tekmo odločil Charles Ikwuemesi.

V Mariboru v prvem polčasu pravih priložnosti ni bilo, gostitelji so ostali celo brez strela v okvir vrat. Sežanci so se čvrsto postavili v obrambi, zatrli kreativnost glavnih mariborskih adutov in tudi v napadu nekajkrat opozorili nase, najbolj v 16. minuti, ko je Nabil Khali sprožil od daleč, Ažbe Jug pa se je izkazal. V 59. minuti so gostje povedli. Po akciji na desni strani in neodločnosti domače obrambe je po podaji spretnega Sache Marasovića iz bližine mrežo