Fantastični Lanišek v Oslu pometel s konkurenco! "Super skoki danes. Drugi je bil res nor."

SiolNET 11.03.2023  |  R. P., B. B.

Šesta izvedba norveške turneje Raw Air za moške smučarske skakalce se je začela z zmago Anžeta Laniška. Šestindvajsetletni slovenski orel je po prvi seriji z daljavo dneva zasedal tretje mesto, nato pa navdušil v finalu in se petič v karieri na tekmi svetovnega pokala povzpel na najvišjo stopničko. Do točk so prišli še štirje Slovenci, svetovni prvak Timi Zajc je osvojil 12. mesto. Na Norveškem je tako v čast zmagovalcu Lanišku v Oslu zadonela Zdravljica.

Sportal Zajc z najdaljšim skokom kvalifikacij potrdil vrhunsko formo komentarji: 1 Četrtič v tej sezoni, petič v karieri! Anže Lanišek je znova zmagal na tekmi za svetovni pokal, tokrat je bil najboljši na legendarnem Holmenkollnu. Po prvi seriji je z daljavo dneva zasedal tretje mesto, nato pa bil najdaljši v finalu in se s skokom, dolgim 139,5 metra, povzpel na vrh razpredelnice. Avstrijca Stefana Krafta, ki je vodil po prvi seriji, nato pa se je moral