Rokometaši še štirinajstič na EP

Dnevnik 12.03.2023  |  Miha A. Štamcar Miha A.

Slovenska moška rokometna reprezentanca je v četrtem krogu kvalifikacijske skupine sedem v Kopru premagala Črno goro s 37:30 (18:16) in se že uvrstila na evropsko prvenstvo v Nemčiji, ki bo prihodnje leto med 10. in 28. januarjem. »Nadaljevati moramo tam, kjer smo ostali in se še izboljšati.

Zagotovo nas čaka težka, trda, moška tekma in fantje jo morajo odigrati na visoki ravni,« je pred drugo tekmo s Črnogorci opozarjal Uroš Zorman, selektor slovenskih rokometašev, ki ni mogel računati na poškodovanega kapetana Jureta Dolenca. V prvem polčasu njegovi izbranci svoje igre iz Podgorice niso ravno izboljšali, predvsem to velja za igro v obrambo v prvih šestnajstih minutah, ko so prejeli deset golov. Toda po drugi strani so bili toliko bolj razpoloženi v