Topničarji z imenitno predstavo v prvem polčasu popolnoma nadigrali Fulham

RTV Slovenija 12.03.2023  |  A. G.

Nogometaši Arsenala imajo tudi po 27. krogu Premier lige pet točk naskoka pred Manchester Cityjem. Fulham ni imel možnosti proti topničarjem na londonskem obračunu (0:3). Manchester United se je z zadnjeuvrščenim Southamptonom razšel brez zadetkov.

Na kultnem stadionu Craven Cottage so gostitelji zadržali pritisk vodilne ekipe v uvodnih 20 minutah. V 21. minuti je Leandro Trossard izvajal kot z leve strani, vratar Fulhama Bernd Leno je obstal na golovi črti, branilec Gabriel pa je z glavo zatresel mrežo. Pet minut zatem je Arsenal izvedel hiter napad. Znova je bil v vlogi podajalca Trossard, tokrat pa je z glavo zadel Gabriel Martinelli. Branilec Antonee Robinson je bil slabo postavljen in ni mu uspelo