Štuhčeva na treningu tik za najboljšimi

SiolNET 13.03.2023  |  Pe. M., STA

Francozinja Laura Gauche je bila najhitrejša na prvem treningu za zadnji smuk sezone svetovnega pokala v alpskem smučanju. V andorskem Soldeuu je za 39 stotink sekunde ugnala Avstrijko Nino Ortlieb, za 58 stotink pa je bila hitrejša od Švicarke Corinne Suter. Edina Slovenka Ilka Štuhec je bila četrta (+0,76).

Sportal Senzacionalna trojna zmaga Avstrijk, na katere ni nihče resneje računal Na zaključku sezone imajo pravico nastopa tisti tekmovalci in tekmovalke, ki so v skupnem seštevku zaedli mesto med 25 najboljšimi v posameznih disciplinah, mladinski svetovni prvaki ter tekmovalci, ki so v sezoni presegli mejo 500 točk. Točke za svetovni pokal sicer prejme le najboljših 15. Goggii globus, Štuhčeva druga V seštevku smukaške razvrstitve si je mali kristalni globus že