Pet golov Haalanda in sedmica Manchester Cityja za četrtfinale, tja tudi Inter

RTV Slovenija 14.03.2023  |  M. R.

Na povratni tekmi 1/8 finala Lige prvakov je Man. City s kar petimi zadetki Erlinga Haalanda s 7:0 premagal Leipzig, za katerega je Kevin Kampl igral vseh 90 minut. V četrtfinale je napredoval s skupnim izidom 8:1. Inter je v Portu ubranil prednost z 1:0.

V dežju in snegu na stadionu Etihad v Manchestru je bil potnik v četrtfinale znan že po prvem polčasu, saj so gostitelji vodili s 3:0. Povedli so v 22. minuti, ko je Erling Haaland zadel z 11-metrovke. Slovenski sodnik Slavko Vinčić je na belo piko pokazal po posredovanju VAR-a in ogledu videoposnetka, ko je po strelu iz kota žoga v kazenskem prostoru oplazila roko Benjamina Henrichsa. Na nov zadetek v mreži Leipziga ni bilo treba čakati dolgo. Že dve minuti