Celje po podaljšku izločilo branilca naslova Gorenje

RTV Slovenija 15.03.2023  |  To. G.

V obračunu najuspešnejših slovenskih rokometnih klubov je Celje Pivovarna Laško po podaljšku v četrtfinalu Pokala Slovenije s 33:31 izločilo Gorenje, branilca zadnjih dveh pokalnih lovorik.

Velenjčani so 50 minut derbija imeli vse v svojih rokah, sredi 2. polčasa so vodili še za pet golov (21:16), a v končnici so se Celjani prebudili in vrnili v igro za napredovanje v polfinale. Ose so ves čas vodile, v zadnjih minutah le za gol, a v zadnjih sekundah rednega dela so pivovarji celo imeli priložnost za zmago po 60 minutah, a je obstalo pri 28:28. V podaljšku je pobuda dokončno prešla v roke Celja Pivovarne Laško in na koncu je ključni gol za 32:31 zadel