Milwaukee prvi pri 50 zmagah in z vstopnico za končnico

RTV Slovenija 15.03.2023  |  S. J.

Košarkarji Milwaukeeja so na gostovanju pri Phoenixu zmagali s 116:104. S tem so postali prva ekipa v sezoni, ki je prišla do mejnika 50 zmag, hkrati pa so tudi prvi, ki so si tudi uradno zagotovili preboj v končnico.

Kot običajno se je pri Bucksih najbolj izkazal Janis Andetokumbo (36 točk, 11 skokov in 8 podaj), Brook Lopez jih je dodal 21. Goran Dragić še ni igral za Milwaukee, ki je na zadnjih 23 tekmah zbral kar 21 zmag. Phoenix je zaostajal večji del tekme, v zadnji četrtini pa se je vrnil v boj za zmago, Cam Payne je z dvema zaporednima trojkama poskrbel za prvo vodstvo Sonc v drugem polčasu (90:87). Pri gostiteljih je sicer najbolj prevladoval Devin Booker (30). Bucksi