Vidovšek začaral Celjane, Bristrić pa prinesel zmago Olimpiji

RTV Slovenija 15.03.2023  |  R. K., To. G.

Celje je v drugem polčasu derbija 27. kroga naletelo na Matevža Vidovška, ki je branil vse (ne)mogoče strele. Kazen je prišla v 82. minuti in Olimpija slavi 20. zmago sezone. Predtem je Maribor pri Bravu skorajda zapravil vodstvo s 3:0.

Prve pol ure derbija kroga je prineslo po tri strele na obeh straneh, pri čemer pa so le Celjani merili v okvir vrat. Prvi polčas je zaznamovala poškodba Svita Sešlarja v 25. minuti. 21-letnik je eden ključnih igralcev Olimpije, od katerega je odvisen razvoj napada po desni strani. V 36. minuti je Timi Elšnik s prostega strela z 19 metrov poslal žogo tik nad vratnico celjskih vrat, kar je bila najlepša priložnost Olimpije v prvem delu. Po odmoru je Celje krenilo v