Partizan z drugo zmago sezone nad Efesom naredil korak proti končnici

RTV Slovenija 16.03.2023  |  T. J.

V 29. krogu Evrolige so košarkarji Partizana v gosteh premagali Anadolu Efes (84:97) in so na dobri poti v končnico najmočnejšega evropskega klubskega tekmovanja.

V zadnjo četrtino so aktualni prvaki vstopili s točko prednosti, toda v zadnjih desetih minutah so Beograjčani zagospodarili na parketu. Četrtino so dobili s 34:20. Carigrajčani so osem minut pred koncem še vodili za tri, nato pa je Partizan naredil delni izid 20:2 in odločil srečanje. Pri Efesu, ki je na začetku tekme povedel s 23:6, a ga je še do odmora vrsta Željka Obradovića ujela, je bil z 22 točkami najboljši Will Clyburn. V gostujoči zasedbi se je z 19