Kotnik in Barišić prinesla preobrat

Dnevnik 17.03.2023  |  Jože Okorn Jože Okorn

Na zadnjih tekmah 27. kroga v prvi slovenski nogometni ligi je Koper po preobratu v Murski Soboti premagal Muro z 2:1, Gorica pa na derbiju dna lestvice v Sežani Tabor z 1:0 Nogometaši so s tekmami 27. kroga – na vseh petih so zmagali gostje – sklenili tretjo četrtino državnega prvenstva.

Ker ima Olimpija pred zasledovalci že 16 točk prednosti, mora za naslov državnega prvaka na zadnjih devetih tekmah osvojiti še največ 12 točk. Za drugo in tretje mesto, ki vodi v Evropo, se bori pet klubov (Maribor, Celje, Domžale, Koper, Mura), za obstanek pa se obeta četveroboj (Radomlje, Bravo, Gorica, Tabor). ​Barišić priigral in realiziral enajstmetrovko Potem ko so gledalci v Murski Soboti v prvem polčasu videli šahovsko partijo brez priložnosti, se je tekma