Kopitar z odločilnim golom proti zadnji ekipi lige

RTV Slovenija 17.03.2023  |  To. G.

Kralji so pričakovano nadaljevali točkovni niz, saj so gostili zadnjeuvrščeno zasedbo Lige NHL. Los Angeles je doma s 4:1 odpravil Columbus, na koncu zmagoviti gol je dosegel kapetan Anže Kopitar in Kingsi so na zadnjih osmih tekmah osvojili 15 točk.

V 2. tretjini so Kralji natresli gostom štiri gole v manj kot 10 minutah igre. Za 2:0 je v 28. minuti z nekaj sreče zadel Anže Kopitar. Branilec Mikey Anderson je streljal, Quinton Byfield spretno podal na drugo vratnico, kjer pa kapetan ni najbolje zadel paka, a ga je vseeno spravil v mrežo. Predtem je pravi slalom uprizoril prvi branilec Los Angelesa Drew Doughty. Na 3:0 je v 13. minuti s pravcato bombo povišal Šved Viktor Arvidsson, njegov rojak Carl Grundstrom