Ibrahimović v zgodovino ob porazu Milana proti Bijolu in Lovriću

24ur 18.03.2023

Zlatan Ibrahimović je pri 41 letih in 166 dneh postal najstarejši strelec v zgodovini italijanskega prvenstva. Njegov zadetek z bele točke ob koncu prvega polčasa pa ni uspel preprečiti poraza Milana proti Udineseju, ki je na domačem terenu slavil s 3:1. Jaka Bijol je igral vso tekmo, Sandi Lovrić je vstopil v 72. minuti.

Udinese je bil pred domačimi navijači boljši tekmec in je zasluženo slavil. Prvi gol smo videli v deveti minuti, ko je neodločnost rdeče-črne obrambe kaznoval iznajdljivi Roberto Pereyra. V sodniškem dodatku prvega dela je izenačil Zlatan Ibrahimović. Po roki Jake Bijola v svojem domačem prostoru je Šved dobil na voljo enajstmetrovko. Prvi strel mu je vratar Marco Silvestri ubranil, a je posredoval VAR. Izkazalo se je, da je Beto prehitro stekel v kazenski prostor,