Zadnji slalom Vlhovi, Hrvatici prve stopničke, Ana Bucik odstopila

SiolNET 18.03.2023  |  A. T. K., M. P.

Zmagovalka zadnjega ženskega slaloma zime je Petra Vlhova. Z drugim mestom je presenetila Hrvatica Leona Poović, ki še nikoli prej v svetovnem pokalu ni bila na stopničkah. Premagala je tudi najboljšo slalomistko in smučarko zime, tokrat tretjo Mikaelo Shiffrin. Šesta po prvi vožnji Ana Bucik je v finalu odstopila.

Sportal Odermatt novi rekorder, Kranjec do velikega uspeha komentarji: 1 Leona Popović Foto: Reuters Mali kristalni globus v slalomu si je že pred koncem sezone zagotovila Američanka Mikaela Shiffrin, ki je zadnji slalom zime končala na tretjem mestu. Za zmagovalko in veliko slalomsko tekmico Slovakinjo Petro Vlhovo je zaostala 84 stotink. Vlhova, ki je prišla do karierne 28. zmage v svetovnem pokalu, je vodila že po prvi vožnji. Med njiju se je uvrstila 25-letna