Hobotnica Arenhartova: Dokazale smo zrelost; Adžić: Hvala, Stožice

Delo 19.03.2023

Krim Mercator je na prvi tekmi za četrtfinale EHF lige prvakinj nadoknadil 5 golov zaostanka in premagal Rapid z 29:24. Radičevićeva in Stankova po 8 golov.

Rokometašice Krima Mercatorja so imele v rednem delu sezone težave predvsem v drugih polčasih, toda na prvi tekmi play-offa za osmino EHF finala lige prvakinj so prav v drugih 30 minutah zlomile odpor Rapida iz Bukarešte in se v Stožicah veselile zmage z 29:24 (12:13). Jovanka Radičević je blestela z osmimi goli, toliko jih je dala tudi prerojena Tjaša Stanko, v vratih se je z 18 obrambami izkazala Barbara Arenhart. Povratna tekma bo v nedeljo v Bukarešti. Če bo