Bayern po dveh posredovanjih videosodnika v Leverkusnu izgubil vodstvo pred "Klassikerjem"

RTV Slovenija 19.03.2023  |  A. G.

Borussia iz Dortmunda bo "Klassiker" na Allianz Areni 1. aprila pričakala na vrhu Bundeslige. Na derbiju 25. kroga je Bayer iz Leverkusna premagal Bayern z 2:1, potem ko je v drugem polčasu dvakrat posredoval videosodnik in so gostitelji zadeli z 11-m.

Navijači Leverkusna so z velikim plakatom opozorili, da si ne želijo več videosodnika. Napis je bil za golom, kjer je prav iz sobe za VAR dvakrat prišlo opozorilo, da se je glavni sodnik Tobias Stieler zmotil, in gostitelji so dobili dve najstrožji kazni. Obe je unovčil Exequiel Palacios in Bavarci niso več v vodstvu. Kimmich unovčil podajo Goretke sredi prvega dela V prvem polčasu je bil Bayern na razprodani BayAreni nevarnejši. V 22. minuti je Joao Cancelo z