Evrogol 17-letnika in zapravljena 11-m tlakovala pot Muri do zmage nad Olimpijo

RTV Slovenija 19.03.2023  |  T. J., M. R.

Nogometaši Mure so na zadnji tekmi 28. kroga Prve lige Telemach premagali Olimpijo z 2:1 in ji zadali tretji poraz v spomladanskem delu sezone. Na prejšnjih treh medsebojnih srečanjih je dvakrat zmagala Olimpija, enkrat pa je bilo neodločeno.

Kljub petemu porazu v letošnjem prvenstvu imajo vodilni zmaji še vedno varnih 15 točk prednosti pred Mariborom, Mura pa je ohranila stik z ekipami, ki se bojujejo za Evropo. Na Fazaneriji so v 12. minuti povedli Ljubljančani, Mario Kvesić je zadel z 11-metrovke. Sodnik Alen Borošak je na belo piko pokazal po predložku Kvesića v kazenski prostor in igranju z roko Ivana Šarića, potem ko si je ogledal videoposnetek. Štiri minute pozneje je po lepi akciji po izvajanju