Kraljem po kazenskih strelih tokrat ena točka

RTV Slovenija 19.03.2023  |  T. O.

Hokejisti Los Angelesa, ki so po All-Star premoru nizali zmage, so morali tokrat na domačem ledu priznati poraz proti Vancouvru. Ta je po izvajanju kazenskih strelov zmagal z 2:3. Anže Kopitar se ni vpisal med strelce ali podajalce.

Po uvodni tretjini je bilo 1:1, v drugi tretjini pa je Carl Grundström poskrbel za prvo vodstvo gostiteljev. Gostom je uspelo izenačiti in izsiliti podaljšek, potem ko je v zadnji tretjini ob prednosti igralca več zadel Elias Pettersson. V podaljšku ni bilo odločitve, pri kazenskih strelih pa sta bila za Vancouver uspešna Andrej Kuzmenko in J. T. Miller. Thatcher Demko ima tudi veliko zaslug za uspeh Canucksov, zbral je 38 obramb. "To tekmo je težko opisati," je