Črv in Šimenc izpadla v četrtfinalu sprinta v Talinu

RTV Slovenija 21.03.2023  |  R. K.

Vili Črv in Miha Šimenc sta se v Talinu v Estoniji uvrstila v izločilne boje sprinterske tekme smučarskih tekačev v prosti tehniki, a sta nato izpadla v četrtfinalu. Zmagala sta Norvežana Johannes Hoesflot Klaebo in Kristine Stavaas Skistad.

Šimenc je tekel v drugi četrtfinalni skupini in po dobrem boju zasedel peto mesto. Za prvim Francozom Renaudom Jayem je zaostal 1,42 sekunde. Osvojil je končno 25. mesto. Črv je nastopil v četrti skupini. Na polovici proge je še vodil, toda nato mu je zmanjkalo moči in je bil na koncu četrti. Za najhitrejšim Švedom Edvinom Angerjem je zaostal 4,50 sekunde. S 16. mestom je dosegel najboljši posamični izid v svetovnem pokalu v karieri. Med trideseterico je bil na 24.