13 x 40 golov > Gretzky

RTV Slovenija 22.03.2023  |  S. J.

Hokejisti Washingtona so v Ligi NHL v podaljšku izgubili proti Columbusu s 7:6. Domači zvezdnik Aleksander Ovečkin je bil kljub porazu zadovoljen, saj je še v svoji 13. sezoni dosegel vsaj 40 golov, s čimer je prehitel Wayna Gretzkega.

"To je res super. Ni pomembno, kakšen rekord je. Rekord je vedno super," je po tekmi povedal Aleksander Ovečkin. Za 37-letnega Moskovčana so pripravili posebno slovesnost, ker je v sezoni presegel mejo 800 golov in na večni lestvici na drugem mestu prehitel Gordieja Howa. Trenutno je pri 820 golih, le Gretzky jih je dosegel več (894). Washington je sicer vodil večji del tekme, v uvodni tretjini s 3:0, v drugi s 4:2 in 5:3, v 56. minuti pa je Nick Jensen s svojim