Anja Mandeljc, Benjamin Črv in Miha Šimenc brez finala na ekipnem sprintu

RTV Slovenija 24.03.2023  |  T. O.

Miha Šimenc in Vili Črv se nista uvrstila v finale ekipnega sprinta smučarskih tekačev za svetovni pokal v Lahtiju. Anja Mandeljc, ki je s Poljakinjo Izabelo Marcisz tekmovala v ekipi Mednarodne smučarske zveze, je prav tako izpadla.

Šimenc je imel na zahtevni progi 35. čas, Črv 46. Skupaj je to zadoščalo za 22. mesto. Za 15. mestom, ki še prinaša nastop v izločilnih bojih, sta Slovenca zaostala za dobrih pet sekund. Zmagala sta pričakovano Norvežana Erik Valnes in Johannes Hoesflot Klaebo, ki sta bila najboljša že v kvalifikacijah. Italijana Francesca De Fabianija in Federica Pellegrina sta ugnala za 0,68 sekunde. Tretja je bila z zaostankom 2,67 sekunde druga norveška zasedba s Haraldom