Bagnaia ob koncu 12 krogov dolge sprinterske dirke mimo Martina do zmage

RTV Slovenija 25.03.2023  |  M. R.

Svetovni prvak Francesco Bagnaia (Ducati) je zmagovalec prve sprinterske dirke v zgodovini MotoGP-ja v Portimau na Portugalskem. V tej sezoni namreč motocikliste na vseh 21 prizoriščih poleg običajne nedeljske dirke ob sobotah čakajo še polovične dirke.

Branilec naslova je tako dobil prvih 12 točk v sezoni 2023. Na drugem mestu je končal Jorge Martin (Pramac Ducati) in osvojil devet točk, tretji pa je bil šestkratni svetovni prvak Marc Marquez (Honda), prejel je sedem točk. Točke dobi prva deveterica. V kvalifikacijah, ki odločajo o startnem vrstnem redu za obe preizkušnji, je bil najhitrejši Marquez, ki se po večletnem boju s poškodbami vrača na sceno v polni moči. Bagnaia je bil drugi, Martin pa tretji. Start