Wales na Poljudu v 93. minuti presenetljivo do točke

RTV Slovenija 25.03.2023  |  M. R.

Tretji dan kvalifikacij za EP v nogometu 2024 so se predstavili Španci in Hrvati. Prvi so v Malagi s 3:0 premagali Norvežane brez Erlinga Haalanda, Hrvati pa so v Splitu proti Valižanom vodili do 93. minute, a so nato gostje izenačili za končnih 1:1.

Hrvaška je bila na Poljudu nevarna od začetka tekme in po dveh obrambah vratarja Dannyja Warda povedla v 28. minuti, ko je Andrej Kramarić mrežo zatresel s strelom z zunanjim delom stopala s slabih 20 metrov, potem ko je preigral branilca Neca Williamsa. Gostitelji so ob koncu prvega polčasa in na začetku drugega še naprej iskali drugi gol, v 60. minuti pa so prvič nevarno zapretili tudi nogometaši Walesa. Daniel James je bil neoviran pred vrati, vendar je streljal