Krimovke po minus šest izpadle iz Lige prvakinj

RTV Slovenija 26.03.2023  |  R. K.

Rokometašice Krima Mercatorja so v Bukarešti s 30:24 izgubile povratno tekmo osmine finala Lige prvakinj proti Rapidu in tako izpadle iz nadaljnjega tekmovanja. Ljubljančanke so prvo tekmo dobile z 29:24.

Ljubljančanke niso mogle računati na poškodovano brazilsko vratarko Barbaro Arenhart, ki je pred sedmimi dnevi zbrala 18 obramb, nastalo vrzel med vratnicami pa je zasedla Srbkinja Jovana Risović. V uvodnih petnajstih minutah so igralke obeh ekip naredile številne napake, zaostanek Krima pa je znašal le zadetek (3:4), v 17. minuti pa je primanjkljaj že narasel na -3 (3:6). Črnogorec na ljubljanski klopi Dragan Adžić je v 22. minuti pri zaostanku 5:8 zahteval prvo