Ne pobirajo tekmovalcev po cesti

SiolNET 27.03.2023  |  STA

S tekmama v skupinskem startu na 20 kilometrov klasično se je v Lahtiju končala sezona svetovnega pokala v smučarskem teku. Velika globusa sta osvojila Norvežana Johannes Hoesflot Klaebo in Tiril Udnes Weng. Na 32. mestu je najvišje v slovenskem taboru sezono končala Eva Urevc, osvojila je 649 točk, ki so se v tej zimi prvič delile za prvo petdeseterico.

Eva Urevc je v slovenskem smučarskem teku pred sezono prevzela štafetno palico od Anamarije Lampič, ki se je preselila v biatlonske vrste. Zasedla je 12. mesto v seštevku novoletne turneje kot enega vrhuncev sezone. Na domačem SP v Planici je v ekipnem sprintu z Anjo Mandeljc osvojila osmo mesto, Vili Črv in Miha Šimenc sta v isti disciplini zasedla 14. mesto. "Naši tekmovalci so naredili tisto, kar smo od njih pričakovali. Z Miho Šimencem, ki je prišel v