Cedevita Olimpija po dobrem prvem polčasu za konec doživela še en poraz

RTV Slovenija 29.03.2023  |  M. R.

Košarkarji Cedevite Olimpije so na zadnji tekmi v letošnjem Evropskem pokalu še 15. izgubili. V Stožicah je bil JL Bourg iz Francije, ki je zmagal po šestih zaporednih porazih, boljši s 75:88.

Po prvem polčasu je bil izid 44:35, čeprav so gostitelji na začetku druge četrtine zaostajali s 17:22. Sledila sta delni izid 8:0 in višanje vodstva, največja razlika je bila 11 točk po trojki Matica Rebca ob izteku 19. minute (44:33). Hrvaški center Karlo Matković je do odmora dosegel kar 22 točk (15 v drugi četrtini) in dodal še pet skokov. Na koncu je zbral 28 točk (met iz igre: 13/15) in devet skokov. Prednost Olimpije je v tretji četrtini začela kopneti,