Kingsi nemočni v Edmontonu, McDavid do jubilejnega 300. gola

RTV Slovenija 31.03.2023  |  M. L.

Hokejisti Los Angelesa so v noči na petek v Ligi NHL doživeli drugi zaporedni poraz. Potem ko so izgubili pri Calgaryju, so morali zdaj premoč priznati še pri Edmontonu (2:0).

Kanadsko miniturnejo so Kalifornijci torej sklenili z dvema porazoma. Nikakor niso našli poti mimo vratarja Stuarta Skinnerja, ki je zbral 43 obramb in svojo mrežo ohranil nedotaknjeno. Tekmo je ob koncu uvodne tretjine odločil Evander Kane. Po sijajni akciji in lepi podaji Leona Draisaitla je hladnokrvno zaključil 'iz prve' in vratarja premagal na lovilko. Zmago Edmontona je v zadnji tretjini v igri z igralcem manj potrdil Connor McDavid. 26-letni napadalec je