City brez Haalanda zabil štiri gole, Newcastle na 3. mestu prehitel United

RTV Slovenija 01.04.2023  |  R. K., S. J.

Kevin De Bruyne in Ilkay Gündogan sta v osmih minutah na začetku 2. polčasa izvedla preobrat in poskrbela, da so nogometaši Manchester Cityja v derbiju 29. kroga angleškega prvenstva premagali Liverpool. Piko na i za 4:1 je postavil Jack Grealish.

Manchester City, ki je igral brez poškodovanega Erlinga Haalanda, je prvič v sezoni zmagal štirikrat zapored. Liverpool je v angleškem prvenstvu izgubil peto od desetih tekem v letu 2023. To je že ena več kot v celotnem letu 2022. Gostje so povedli po protinapadu v 17. minuti. Podajalec je bil Diogo Jota, z močnim strelom pa je vratarja Edersona matiral Mohamed Salah. Izjemni Grealish je najprej preprečil podajo Salaha v novi nevarni akciji redsov, preden je podal