Dončića po veliki drami reši le še čudež

SiolNET 02.04.2023  |  Š. L.

Košarkarji Dallas Mavericks so v ligi NBA izgubili še sedmič na zadnjih osmih tekmah. Mavs so na gostovanju pri Atlanti klonili po podaljšku s 130:132 in jih v boju za končnico zdaj reši le še velikanski čudež. Luka Dončić je srečanje končal pri 22 točkah, sedmih skokih in sedmih asistencah, v zadnji sekundi tekme pa je iz praktično nemogočega položaja zgrešil trojko za zmago. Denver je brez Nikole Jokića ugnal branilce naslova Golden State, Milwaukee pa je v derbiju vzhodne konference premagal

Liga NBA, 1. april Učinek Luke Dončića (Dallas proti Atlanti): 22 točk (5/9 za 2, 3/12 za 3, 3/4 prosti meti), 7 sk., 7 as., 1 blokada, 5 izg. žog v 43 minutah in 46 sekundah. Učinek Gorana Dragića (Milwaukee proti Philadelphii): 0 točk (0/2 za 3) v eni minuti in 26 sekundah Učinek Vlatka Čančarja (Denver proti Golden Statu): 0 točk (0/1 za 3), 2 as. v treh minutah in 23 sekundah. Drama v Atlanti se je na koncu končala z veseljem domačih navijačev in košarkarjev,