Real za veliki finale ponižal Barcelono

SiolNET 04.04.2023  |  R. P., M. P.

Osasuna je na torkovi povratni tekmi proti Athleticu iz Bilbaa, na kateri je branila prednost 1:0, po podaljšku in golu v 116. minuti izvlekla remi (1:1) in si zagotovila napredovanje v finale španskega kraljevega pokala. V sredo zvečer se je igralo na kultnem Camp Nouu, kjer je Barcelona na pokalnem el clasicu branila tesno prednost s prve tekme v Madridu (1.0). In doživela pravo katastrofo. Real Madrid je slavil s 4:0, Karim Benzema je v drugem polčasu zabil tri gole.

Španski pokal, p olfinale (prvi tekmi) Sportal Oblak zadovoljen, razpoloženi Real po poti Barcelone Vinicius Junior je v sodnikovem dodatku prvega polčasa zadel za vodstvo Reala 1:0. Foto: Reuters Niz neuspehov belih baletnikov proti Barceloni je bil pred to tekmo v tem letu kar pester. Real Madrid v prvenstvu za največjim tekmecem, s katerim je prejšnji mesec izgubil na Camp Nouu z 1:2, zaostaja 12 točk, tako da bi ga lahko do ubranitve naslova popeljal le še