Maribor zanesljivo odpravil Koper, Radomlje po zmagi nad Gorico še bližje obstanku

RTV Slovenija 08.04.2023  |  T. J., M. R.

Nogometaši Maribora so na derbiju 30. kroga Prve lige s 3:1 premagali Koper in naredili velik korak proti uvrstitvi v Evropo. Na tekmi med Taborom in Domžalami je bilo 1:1, Radomlje pa so se veselile pomembne zmage nad Gorico z 2:0 v boju za obstanek.

V Ljudskem vrtu je na obračunu najboljših ekip pretekle sezone državni prvak Maribor gostil pokalnega zmagovalca Koper, ki pa lovorike ne bo ubranil, saj je med tednom presenetljivo izpadel v četrtfinalu proti Aluminiju. Poraz je doživel tudi tokrat. Domači so povedli v 43. minuti, ko je sedmi gol v sezoni dosegel Marko Tolić. Mrežo je zatresel z natančnim strelom po tleh z roba kazenskega prostora po kratki podaji Josipa Iličića. V prvem polčasu je bilo razmerje v