Slovenke brez večjih težav ugnale Italijanke

RTV Slovenija 08.04.2023  |  M. L.

Slovenska ženska članska reprezentanca je v Chietiju dobila prvo kvalifikacijsko tekmo za SP, ki ga konec leta gostijo Danska, Norveška in Švedska. Izbrano vrsto Italije so premagale z 31:25.

Glede na to, da pogrešamo sedem rokometašic, ki so bile del ekipe na minulem evropskem prvenstvu, sem ponosen na izid tekme. Dan pred dvobojem smo ostali še brez osrednje obrambne igralke, Nine Žabjek, a je to odprlo nove možnosti na naši pogumni poti proti Parizu. Izredno sem ponosen na predstavo, ki jo je tokrat prikazala naša zasedba, za kar sem ji hvaležen. Slovenke so bile preprosto za razred boljše, z izjemo uvodnih minut v obeh polčasih so bile vseskozi