Kingsi z zmago nad Anaheimom potrdili serijo z Edmontonom

RTV Slovenija 14.04.2023  |  M. L.

Hokejisti Los Angelesa so v noči na petek v Ligi NHL s 5:3 premagali Anaheim in si zagotovili 3. mesto v Pacifiški diviziji. Končnico začenjajo v noči na torek, nasprotnik bo Edmonton.

Junak srečanja je bil Adrian Kempe, ki je s hat-trickom dosegel 41. gol v sezoni. Anže Kopitar se je izkazal z golom in podajo. Kalifornijskega derbija gostje niso najbolje začeli, že po slabih treh minutah igre so se znašli v zaostanku, ko je v polno zadel Troy Terry, a je še pred koncem uvodne tretjine izid izenačil Kopitar. Hrušičan se je lepo znašel pred vrati Johna Gibsona in ga po podaji z modre črte premagal iz bližine. Sredi druge tretjine je v igri z