Trije sobotni remiji pred večnim derbijem

RTV Slovenija 15.04.2023  |  S. J., D. S.

Nesporni vrhunec 31. kroga Prve lige bo v nedeljo, ko bo v Stožicah večni derbi. Na treh sobotnih tekmah so si točke razdelili: Mura – Kalcer Radomlje (1:1), Domžale – Bravo (2:2), Celje – CB24 Tabor Sežana (0:0).

Sobotno dogajanje se je začelo v Murski Soboti, Mura je gostila Kalcer. Zanimivejši je bil prvi polčas obračuna na Fazaneriji. Gostje so imeli nekaj terenske premoči v začetnih minutah, prvo resnejšo priložnost pa je dobil Ester Sokler v 13. minuti, a vratar Klemen Mihelak ni imel pretežkega dela. Prvi zadetek so nato dosegli domači v 19. minuti, ko je po ogledu posnetka sodnik pokazal na najstrožjo kazen zaradi prekrška Darlyja Nlanduja v kazenskem prostoru.