Messiju in Mbappeju se smeji, gostje so si jo zakuhali sami

SiolNET 15.04.2023  |  J. L., M. P.

V francoski ligue 1 je bila sobota v znamenju derbija najboljših ekip. Vodilni PSG je gostil drugouvrščeni Lens, ki pa je od 19. minute naprej igral brez Abdula Sameda, ki je prejel rdeči karton. Parižani so številčno premoč izkoristili in z zmago s 3:1 pobegnili na devet točk. Med strelce sta se vpisala tudi Lionel Messi in Kylian Mbappe. Sedem krogov pred koncem so naredili velik korak do 11. zvezdice.

Sportal PSG se je pobral, Messi zadel in podal Vprašanje zmagovalca so nogometaši PSG rešili v obdobju od 30. do 40. minute, ko so dosegli tri gole. Prvega je prispeval Kylian Mbappe, drugega Vitinha, tretjega pa Leo Messi. Lens, ki je izgubil šele četrtič v sezoni, je v drugem delu le uspel ublažiti poraz, v 60. minuti je Przemyslaw Frankowski izkoristil najstrožjo kazen. Nogometaši Angersa, ekipe slovenskega reprezentanta Mihe Blažiča, imajo zgolj še teoretične