Kopitar veliki junak prve tekme: izsilil podaljšek in podal za tri gole

RTV Slovenija 18.04.2023  |  To. G.

Gol za podaljšek in tri podaje za vse preostale gole Kraljev je izkupiček Anžeta Kopitarja na prvi tekmi letošnje končnice za Stanleyjev pokal. Los Angeles je šokiral Edmonton s 4:3, potem ko je po četrti Kopitarjevi točki v podaljšku zadel Alex Iafallo.

35-letni Kopitar je zbral kar štiri točke in je odločil prvo tekmo v seriji Edmontonom in Los Angelesom, ki se je lani zavlekla v sedem tekem, napredovali pa so Naftarji. Z najučinkovitejšo predstavo kariere v končnicah se je Anže Kopitar več kot odkupil, da mu je dvakrat iz njegovega obrambnega objema ušel Leon Draisaitl, ki je poskrbel za vodstvo Edmontona s 3:1 sredi zadnje tretjine. "Ko zaostajaš za dva gola sredi 3. tretjine, čutiš, da je tekma še dosegljiva,