Real zanesljivo v polfinale, Milan z golom odgovoril na pritisk Napolija

RTV Slovenija 18.04.2023  |  T. O.

Real Madrid in Milan sta prva polfinalista Lige prvakov. Real je bil tudi na povratni tekmi v Londonu z 2:0 boljši od Chelseaja (obakrat je zadel Rodrygo), medtem ko se je Milan v Neaplju znal ubraniti in je napredoval z remijem 1:1.

Real je prvo tekmo dobil z 2:0, na Stamford Bridgu pa je predvsem v prvem polčasu svojo mrežo ob kar nekaj napakah svoje obrambe stežka ohranil nedotaknjeno. A Chelsea je v hudi krizi in to se je videlo tudi danes, je pa res, da se je v sodnikovem dodatku prvega polčasa zelo izkazal Realov vratar Thibaut Courtois, ko je sijajno ubranil strel Marca Cucurelle s petih metrov. Rodrygo ob dveh golih zadel še vratnico Real je imel v prvih 45 minutah dve zelo zreli