Zadnja tretjina usodna za Kralje v Edmontonu

RTV Slovenija 19.04.2023  |  To. G.

Hokejisti Edmontona so se oddolžili Los Angelesu za poraz na prvem dvoboju in z zmago s 4:2 izenačili serijo prvega kroga končnice Lige NHL na 1:1. Anže Kopitar se tokrat ni vpisal med strelce ali podajalce.

Oilersi so po zaslugi Dereka Ryana in Leona Draisaitla po prvi tretjini vodili z 2:0. Kralji so z enako mero odgovorili v drugem delu, ko sta se med strelce vpisala Phillip Danault v 35. in povratnik Gabriel Vilardi v 40. minuti. Na začetku zadnje tretjine je za ponovno vodstvo Edmontona poskrbel Klim Kostin, kar se je izkazalo za zmagovito potezo srečanja. Ob njegovem diagonalnem strelu bi lahko bolje posredoval vratar Joonas Korpisalo. V zadnji minuti je plošček