Hat-trick Tavaresa, Toronto pa stresel jezo na Tampo

RTV Slovenija 21.04.2023  |  To. G.

John Tavares je v vsaki tretjini zabil po en gol in pomagal Torontu, da je s kar 7:2 razbil Tampo Bay in po velikem razočaranju na uvodni tekmi s tem izenačil serijo na 1:1. V bitki za reko Hudson so Rangersi znova visoko premagali Vrage in vodijo z 2:0.

Po grenki prvi tekmi, ko je Tampa Bay s kar 7:3 potolkla Javorjeve liste in še pred koncem tekme dodobra izpraznila hokejsko svetišče v središču hokejskega sveta, je Toronto pokazal zobe. Zgled je dal kapetan John Tavares, ki je prišel z goli v 13., 34. in 56. minuti do svojega prvega trojčka v končnicah za Stanleyjev pokal. Blizu trojčka je bil tudi Mitch Marner, ki je zadel že v 47. sekundi tekme in napovedal Strelam, da jih čaka dolg in naporen večer. Branilec