Hokejsko slavje na Jesenicah

Gorenjski glas 25.04.2023  |  Matjaž Klemenc

Polfinale in finale je bil dosedanji domet jeseniških hokejistov v Alpski hokejski ligi. V prvih minutah petka so naredili korak naprej. Postali so četrti klub, ki je osvojil to tekmovanje. Zgodovinskega uspeha so se najprej veselili v Cortini, nato pa še z domačimi navijači na Jesenicah.

Jesenice bodo vendarle tudi v prihodnji sezoni igrale v Alpski hokejski ligi. Po novem bo v njej iz Slovenije še Celje. Jesenice – Odločitev o zmagovalcu Alpske hokejske lige je padla v četrtek. Hokejisti moštva SIJ Acroni Jesenice so na gostovanju pri Cortini zmagali s 4 : 3, kar je pomenilo, da so finalno serijo dobili s 4 : 2 v zmagah. Veselje se je začelo v 17. minuti drugega podaljška, ko je zadel Žiga Urukalo. »Mislim, da si nihče ni tako zaslužil tega