Zvezda zmajem pokazala, kako je treba igrati za vrh Lige ABA

RTV Slovenija 25.04.2023  |  Tilen Jamnik

17 zmag in devet porazov je izkupiček košarkarjev Cedevite Olimpije v rednem delu Lige ABA, kar jim je prineslo četrto mesto. Za konec so v Stožicah klonili pred Crveno zvezdo, že v soboto pa jih čaka obračun z njenim "bratskim" klubom, FMP-jem.

Redni del so zmaji zaključili z obračunom z branilci jadranskega naslova. Prestavljeno tekmo iz 3. kroga, ki bi morala biti odigrana že oktobra, so gostje dobili zanesljivo s 84:70. Obupen je bil začetek domače vrste. Že večkrat v tej sezoni je v tekmo vstopila zelo slabo, tokrat pa je Zvezda po dveh minutah vodila z 9:0, minuto pozneje je bilo na semaforju že 0:14, še tri točke pa so Beograjčani dodali do prvega ljubljanskega koša v sedmi minuti. Velike težave sta