Barcelona po poti Partizana, Fenerbahče do izenačenja

SiolNET 27.04.2023  |  M. P., S. K., Š. L.

V evroligi se nadaljuje zaostren boj za zaključni turnir četverice. Košarkarji Barcelone z Mikom Tobeyjem, ki se tokrat v dobrih dveh minutah na parketu ni vpisal med strelce, so proti Žalgirisu prišli še do druge zaporedne zmage, potem ko so bili na domačem parketu boljši z 89:81. Do izenačenja na 1:1 v četrtfinalni seriji pa so prišli košarkarji Fenerbahčeja, ki so na drugi tekmi v gosteh z 82:78 premagali prvo ekipo rednega dela Olympiacos.

Evroliga, četrtfinale, prve tekme Košarkarji Barcelone so v tesnem dvoboju šele ob koncu prišli do nekaj točk večje prednosti in si zagotovili zmago. S tem so ekipi iz Kaunasa, kjer bo zaključni turnir, močno otežili možnosti za preboj na domače tekmovanje. Ekipi sta se do tretje četrtine večkrat izmenjali v vodstvu, Žalgiris je nazadnje imel aktiven izid pri zaostanku 69:72. Pozneje je Barca minimalno prednost znala zadržati in na koncu zmagala za osem. Jan Vesely