Slovenke praznih rok na balvanih

SiolNET 29.04.2023  |  STA

Slovenske športne plezalke se v sobotnih kvalifikacijah druge balvanske tekme sezone svetovnega pokala v Seulu niso uvrstile med 20 tekmovalk, ki se bodo jutri borile za najvišja mesta. Najboljša je bila Sara Čopar na 33. mestu, Katja Debevec je bila 35., Mia Krampl pa 41.

Sportal Mia Krampl za uvod sezone šesta Kot najboljša iz kvalifikacij se je v nedeljski polfinale uvrstila Nemka Lucia Dörffel, ki je osvojila štiri vrhove. Druga je bila sicer s petimi vrhovi, a več poskusi Kerem Ayala iz Izraela, tretja pa Srbkinja Staša Gejo (štirje osvojeni vrhovi). Sara Čopar in Katja Debevec sta osvojili po dva vrhova, enega manj pa Mia Krampl. Ta je konec prejšnjega tedna v Hačiodžiju na uvodni tekme sezone v tej disciplini osvojila končno