Slovenci prvo mesto potrdili z zmago nad Kosovci

RTV Slovenija 30.04.2023  |  T. J.

Slovenski rokometaši so na zadnji tekmi kvalifikacij za evropsko prvenstvo premagali Kosovo s 33:28. V skupini 7 so varovanci Uroša Zormana zasedli prvo mesto in so se zanesljivo uvrstili na prvenstvo stare celine, ki bo januarja 2024.

V teh kvalifikacijah smo izpolnili naš cilj. Nastop na evropskem prvenstvu smo si zagotovili že po štirih tekmah, osvojili prvo mesto v skupini in zmagovito končali kvalifikacijski ciklus. Na tekmi proti Kosovu sem zelo zadovoljen s predstavo svojih varovancev v prvih 45 minutah, z zadnjimi petnajstimi minutami pa nikakor ne. Gostje so prvi dosegli zadetek na tekmi, toda Slovenija je takoj odgovorila z golom in vodstvo je višala iz minute v minuto, hitro je povedla