Izpadla najboljša ekipa rednega dela in še branilec naslova

SiolNET 01.05.2023  |  M. P., Pe. M.

Najboljša ekipa rednega dela lige NHL Boston Bruins (65 zmag), ki je v tej sezoni postavila več rekordov, je izpadla v prvem krogu končnice. S 4:3 so jo izločili Florida Panthers, ki so sedmo tekmo dobili v podaljšku s 4:3. S 4:3 v zmagah je izpadel tudi branilec naslova Colorado Avalanche. Seattle Kraken je odločilno tekmo v gosteh dobil z 2:1, pa sploh prvič igrajo v končnici.

Sportal Usoden gol tri minute pred koncem, konec za Kopitarja in Kralje "Sedma tekma. Podaljšek. Proti najboljši ekipi v zgodovini rednega dela. To ni resnično," je po tekmi navdušeno razlagal center Floride Aleksander Barkov. Uspelo jim je na res neverjeten način: Brandon Montour je izenačil na 3:3 minuto pred koncem rednega dela tekme, Carter Verhaeghe pa je zmagoviti gol dosegel v deveti minuti podaljška. Montour je sicer dosegel dva gola, enega je za Florido