Večer iz sanj za Slovenca na drugi strani Karavank

SiolNET 01.05.2023  |  Rok Plestenjak

V Celovcu je v nedeljo divjala črno-bela nogometna nevihta. Graški Sturm (v slovenskem prevodu nevihta, op. p.) je v finalu avstrijskega pokalnega tekmovanja v veličastnem navijaškem vzdušju pred 30 tisoč gledalci premagal dunajski Rapid (2:0). Slovenska reprezentanta Jon Gorenc Stanković in Tomi Horvat sta tako osvojila prvo lovoriko, odkar nosita črno-beli dres, uspeh pa bi lahko v prihodnjih tednih še začinila, saj še vedno ostajata v igri za naslov avstrijskega prvaka.

Sportal Slovenski dragulj obnorel Avstrijce: Ne morem opisati, kako sem vesel! Zmagovalec slovenskega pokalnega nogometnega tekmovanja bo znan v soboto, ko se bosta v Celju v finalu udarila Olimpija in Maribor, v Avstriji pa je bilo neznank o pokalnem vladarju sezone 2022/23 konec v nedeljo. V Celovcu, neposredni bližini Slovenije, se je na tribunah 28 Black Arene stiskalo 30 tisoč ljubiteljev nogometa in poskrbelo za nepozaben nogometni spektakel, po katerem se je