Polom Heliosa na odločilni tekmi v Čačku

RTV Slovenija 02.05.2023  |  M. L., D. S.

Slovenija prihodnje leto ne bo imela treh predstavnikov v Ligi ABA. Helios je na odločilni tekmi za uvrstitev med jadransko elito doživel polom proti Borcu iz Čačka (97:67).

Slovenska zasedba je na prvi tekmi v Čačku izgubila z 78:96, na drugi v Domžalah pa zmagala s 107:101. Varovanci domžalskega trenerja Dejana Jakare, osmoljenci finalne tekme proti Novomeščanom na zaključnem turnirju Lige ABA 2, so bili v prvi četrtini odločilne tekme enakovredni predzadnji ekipi po rednem delu Lige ABA. Za Domžalčane je bilo usodno obdobje na začetku drugega polčasa, ko so zaigrali bledo in neodgovorno ter gostiteljem dovolili, da so v uvodnih