Selektor Kopitar po drugi zmagi v Budimpešti določil seznam potnikov v Rigo

RTV Slovenija 04.05.2023  |  A. G.

Slovenska hokejska reprezentanca je v Budimpešti odigrala predzadnjo pripravljalno tekmo pred svetovnim prvenstvom elitne skupine v Rigi. Risi so v zadnji tretjini nadigrali Madžare (2:4).

Na sredni tekmi so varovanci Matjaža Kopitarja stare znance – obe ekipi sta si uvrstitev na elitni SP zagotovili lani na drugoligaškem prvenstvu v Ljubljani – premagali kar s 4:0. V vratih je priložnost tokrat dobil Gašper Krošelj (na prvi je branil Luka Gračnar). Tokrat so Madžari povedli v 9. minuti, ko je zadel Peter Vincze ob prednosti igralca več. V prvi tretjini sta za preobrat poskrbela Blaž Tomaževič (10.) in Jan Drozg (18.). V drugi tretjini so gostitelji