Florida še drugič utišala središče hokejskega sveta

RTV Slovenija 05.05.2023  |  To. G.

Toronto je hitro povedel z 2:0, a na koncu ostal praznih rok, saj je Florida s 3:2 prišla do še druge zmage v največjem kanadskem mestu, s čimer Panterji vodijo z 2:0 v polfinalu Vzhodne konference Lige NHL.

Po šestih minutah druge tekme je Toronto na domačem ledu vodil že z 2:0, potem ko sta zadela Alexander Kerfoot in Ryan O'Reilly. A od tega trenutka dalje se Sergej Bobrovski ni več dal premagati in je nabral 35 obramb, ki so Floridi omogočile preobrat. Anton Lundell je še sredi 1. tretjine znižal na 1:2, odločilo pa je 66 sekund na začetku 2. tretjine, ko so Panterji zadeli kar dvakrat. Že v 19. sekundi nadaljevanja je bil natančen Aleksander Barkov, v naslednji