Draisaitl in McDavid spet neustavljiva

RTV Slovenija 07.05.2023  |  T. O.

Edmonton je na krilih sijajnega napadalnega dvojca Leon Draisaitl in Connor McDavid na drugi tekmi polfinala Zahodne konference NHL s 5:1 premagal Vegas in serijo izenačil na 1:1.

Draisaitl in McDavid sta zadela vsak po dvakrat. Med strelce se je vpisal tudi Evan Bouchard. Novinec v vratih Stuart Skinner je ustavil 30 strelov. "Všeč mi je bilo, kako smo odprli tekmo. Takoj smo vsilili svoj način igre in odigrali s tempom, ki smo ga želeli," je povedal trener Jay Woodcroft, ki bi si težko želel boljše prve tretjine, saj je bilo v 17. minuti že 0:4! Draisaitl, ki je na prejšnji tekmi zabil štiri gole, je v letošnji končnici (osem tekem)